Açıköğretim e-Sertifika Programları

Açıköğretim

Süper Moderatör
Katılım
25 Mar 2013
Mesajlar
467
Beğeniler
0
Puanları
16
#1
[*]Anadolu üniversitesi uzaktan öğretim sistemi bünyesinde, Muhasebe, Pazarlama, Girişimcilik, Finans,Sekreterlik, Eğitim ve Yönetim alanlarında açılan e-Sertifika Programları, sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak hazırlandı.


En az lise ve dengi okullara ait bir diplomaya sahip olan herkesin başvurabileceği e-Sertifika programlarında eğitim ve öğretim internete dayalı olarak uzaktan öğretim yöntemiyle gerçekleştirilecektir. Böylece çalışmakta olan ya da kendi işini kurmayı düşünen girişimcilerin iş yönetimi alanında rekabet güçlerini arttıracak bilgi ve becerileri uzaktan eğitim yöntemiyle edinmeleri mümkün olacaktır.

Anadolu üniversitesi e-Sertifika Programları Açıköğretim sistemindeki derslerden yararlanmak isteyen fakat üniversite sınavını kazanamayanlar için iş kurma ve yönetme konularında eğitim görme fırsatı sunmaktadır.

2018 Yaz Dönemi e-Sertifika Programları
2018 Yaz döneminde 51 e-Sertifika Programı katılımcılara sunulacaktır.


e-SertifikaProgramları

Perakendecilik Sertifika ProgramıYönetim ve Organizasyon Sertifika ProgramıGenel Muhasebe Sertifika ProgramıPazarlama Yönetimi Sertifika ProgramıPerakendeciliğe Giriş Sertifika ProgramıTıp Sekreterliği Sertifika ProgramıDış Ticaret Uzmanlığı Sertifika ProgramıMuhasebe ve Yönetim Sertifika Programıİş Yaşamı ve Hukuku Sertifika ProgramıKurumsal İletişim Sertifika Programıİngilizce Sertifika Programı (A1 Düzeyi)İngilizce Sertifika Programı (A2 Düzeyi)İngilizce Sertifika Programı (B1 Düzeyi)Teaching Knowledge TestTurkcell Perakendeciliğe Giriş Sertifika ProgramıTurkcell Perakendecilikte Müşteri Sertifika ProgramıTurkcell Perakende Mağaza Yönetimi Sertifika ProgramıTurkcell Mağazada Pazarlama Yönetimi Sertifika ProgramıHakem Eğitimi Sertifika ProgramıSağlık İletişimi Sertifika ProgramıCoğrafi Bilgi Sistemleri Sertifika Programı (ARCGIS)Coğrafi Bilgi Sistemleri Sertifika Programı (MAPINFO)Coğrafi Bilgi Sistemleri Sertifika Programı (QGIS)Temel Düzey Türk İşaret Dili Sertifika ProgramıSigorta Acente İşletmeciliğiİşveren ve İşveren Vekili İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Sertifika ProgramıTürk Müziği e-Sertifika Programıİşletmelerde Bilgi Yönetimi e-Sertifika Programı Bilgi Sistemi Tasarımı e-Sertifika ProgramıTemel Mutfak Kültürü e-Sertifika Programı Dış Politika ve Diplomasi e-Sertifika ProgramıTemel Sendikal Haklar e-Sertifika Programı Yaşlı Psikolojisi ve Stres Yönetimi e-Sertifika Programı Yönetici Asistanlığı e-Sertifika Programı Türk Halk Edebiyatı e-Sertifika Programı Cumhuriyet Dönemi Edebiyatı e-Sertifika Programı İletişim Becerileri e-Sertifika Programı Kurumsal Reklamcılık Ve İletişim Yönetimi e-Sertifika Programı Özel Olay Yönetimi ve Sponsorluk e-Sertifika Programı Temel Radyo ve Televizyon Haberciliği e-Sertifika Programı Siyasal İletişim e-Sertifika Programı Görsel İletişim Bilgisi e-Sertifika Programı Temel Basın Fotoğrafçılığı e-Sertifika Programı Eğitimci ve Uzmanlar için Okulöncesi Dönemde Gelişimsel Destek e-Sertifika ProgramıEğitimci ve Uzmanlar için Okul Dönemi Gelişimsel Destek e-Sertifika ProgramıEğitimci ve Uzmanlar için Ergenlik Dönemi Gelişimsel Destek e-Sertifika ProgramıEbeveynler ve Bakım Personeli için Okulöncesi Dönemde Gelişimsel Destek e-Sertifika ProgramıEbeveynler ve Bakım Personeli için Okul Dönemi Gelişimsel Destek e-Sertifika ProgramıEbeveynler ve Bakım Personeli için Ergenlik Dönemi Gelişimsel Destek e-Sertifika ProgramıCoğrafi Bilgi Sistemleri (NETCAD) e-Sertifika ProgramıKooperatifçilik e-Sertifika Programıe-Sertifika Programlarında üç ders bulunmaktadır. Programlar hakkında ayrıntılı bilgiye Programlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Anadolu Universitesi E-Sertifika Programları
Kimler Başvurabilir?

e-Sertifika Programlarına en az lise ve dengi okullardan mezun olmuş herkes başvurabilir. 2018 Yaz dönemi e-Sertifika Programlarına yeni başvurular Başvuru sayfasından 26 Mart - 22 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt yenileme başvuruları 04 Haziran- 22 Haziran 2018 arasında yapılacaktır.


Başvuru ve kayıt ile ilgili işlemler hakkında ayrıntılı bilgiye Akademik Takvim sayfasından ulaşabilirsiniz.

e-Sertifika Programlarına Kayıt Bedeli
2018 Yaz dönemi e-Sertifika Programlarının kayıt bedeli 250 TL'dir.
Programların İşleyişi ve Öğrenme Ortamları
e-Sertifika Programlarına kayıt yaptıran öğrencilerin adreslerine ders kitapları gönderilecek ve e-Sertifika Programları portalında giriş hesapları açılacaktır.


e-Sertifika programlarına kayıt yaptıran öğrenciler kendilerine gönderilen uzaktan öğretim yöntemine göre hazırlanmış ders kitapları ve internet ortamında verilen e-öğrenme hizmetlerinden yararlanarak sertifika sınavlarına hazırlanabileceklerdir.

2018 Güz dönemi e-Sertifika dersleri 2 Temmuz tarihinde başlayacaktır.
Programların işleyişi ve öğrenme ortamları hakkında ayrıntılı bilgiye öğrenme Ortamları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sınavlar
2018 Yaz dönemi e-Sertifika Programlarının sınavları Türkiye'de 81 ilde online olarak gerçekleştirilecektir.

Uyarı! İşveren ve İşveren Vekili İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri e-Sertifika programının sınavı belirli merkezlerde tek dersten tek oturumda yapılacaktır. Başvuru sırasında adaylar sınav merkezini tercih edebilirler. Başvuru esnasında beş farklı il seçilmesi gerekmektedir. O beş ilden tercih sırasına göre ilk hangi ilde sınav yeri açılıyorsa adaylar o ile yerleştirilmektedir.

Öğrenciler kayıt başvurusu esnasında tercih etmiş oldukları ilde tek oturumda sertifika sınavlarına gireceklerdir. Sınav tarihi hakkında ayrıntılı bilgiye Akademik Takvim sayfasından ulaşabilirsiniz.


Başarı ölçütleri ve Sertifika Belgesi
e-Sertifika programlarındaki derslerden başarılı olmak için sınavda 100 tam puan üzerinden en az 50 almak gerekmektedir. Sınav sonunda öğrencilerin derslerdeki başarı durumunu gösteren Sınav Sonuç Belgesi internette yayınlanacaktır. Bir programdaki üç dersin tümünden başarılı olan öğrenciler programa ait sertifikayı almaya hak kazanacaklardır. Sertifika almaya hak kazanan öğrenciye sertifika belgesi 22 Ekim 2018 tarihinden itibaren gönderilecektir.


Uyarı! Sertifika almaya hak kazanan İşveren ve İşveren Vekili İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri e-Sertifika programı öğrencilerine sertifikaları 22.10.2018 tarihinden itibaren AÖF bürolarından verilecektir.

Kayıt Yenileme

İzleyen sertifika dönemlerinde daha önceki dönemlerde başarısız olunan dersler için kayıt yenileme olanağı bulunmaktadır. Kayıt yenileme işlemi yapmak için herhangi bir süre sınırlaması yoktur, bireyler başarısız oldukları sertifika programına diledikleri sertifika döneminde kayıt yenileme işlemi yaparak devam edebilir.

2018 Yaz dönemi e-Sertifika Programlarının kayıt yenileme bedeli 125 TL'dir.
Uyarı! İşveren ve İşveren Vekili İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri e-Sertifika programının kayıt yenileme bedeli 125 TL'dir.

e-Sertifika Programlarında Ders çalışma Süreci

e-Sertifika programına kayıt yaptırdıktan sonra öğrenciler her hafta her dersten 1-2 üniteyi çalışarak 12 haftadan oluşan öğretim dönemini değerlendirmelidir. e-Sertifika Programlarında ders çalışma süreci ile ilgili ayrıntılı bilgiye öğrenme Ortamları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Önemli Tarihler
e-Sertifika Programlarının kayıt başvuruları, eğitim malzemelerinin gönderilmesi, derslerin başlangıcı, sınavlar gibi dönemlerin tarihlerine Akademik Takvim sayfasından ulaşabilirsiniz aşağıdaki bağlantıdan

http://esertifika.anadolu.edu.tr/akademik-takvim
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Son kaynaklar

Forum istatistikleri

Konular
2,643
Mesajlar
2,752
Kullanıcılar
878
Son üye
tanjumuratuyar
Üst