'Cübbeli Ahmet Hoca' Tahliye Oldu!

Emirhan

New Member
Katılım
24 Mar 2013
Mesajlar
1,001
Beğeniler
1
Puanları
0
#1
Çete soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve aralarında 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün de bulunduğu 7 şüpheli, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.
Ünlü'nün ismi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Karagümrük Operasyonunda geçmişti. Operasyon kapsamında çete lideri olarak, halen cezaevinde bulunan Nuri ve Vedat Ergin kardeşlerin ağabeyi Nejat Ergin de gözaltına alınmıştı.
Kamuoyunda ''Karagümrük çetesi'' olarak bilinen suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 13 kişiden, ''Cübbeli Ahmet Hoca'' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 7'si, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Gözaltında tutuldukları İstanbul Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine getirilen ve aralarında Ahmet Mahmut Ünlü ile eski Türkiye güzeli Neslihan Önder'in de olduğu 13 kişinin, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Uysal tarafından ifadeleri alındı.

Savcı Uysal, Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 7 kişiyi tutuklanmaları istemiyle İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesine sevk etti. Neslihan Önder ve diğer 5 kişi ise serbest kaldı.
FENALAŞTI HASTANEYE KALDIRILDI
Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde savcılıkça sorgulanmasının ardından 6 şüpheliyle birlikte tutuklama istemiyle İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Ahmet Mahmut Ünlü'nün, mahkemeye çıkmadan önce şekerinin yükseldiği ve adliyeye çağrılan ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığı belirtildi. Ünlü'nün halen hastanede tedavi gördüğü kaydedildi.

Bu arada, aynı soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen bir kadın şüphelinin de adliyede rahatsızlanarak, ikinci bir ambulansla aynı hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Ahmet Mahmut Ünlü'nün basın danışmanı Özay Oral, hastaneye kaldırılan Ünlü'nün hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.

'Karagümrük Çetesi' olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen Ahmet Mahmut Ünlü, savcılık sorgusunun ardından rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın mensuplarına bilgi veren Ünlü'nün basın danışması Özay Oral, Ünlü'nün kan şekeri ve tansiyonunun yükselmesi üzerine ambulansla hastaneye kaldırıldığını söyledi. Oral, müşahede altına alınan Ünlü'nün gerekli tetkikler yapıldıktan sonra olumsuz bir sonuç çıkmaması halinde tekrar adliyeye götürüleceğinin belirtti. Özay Oral, Ünlü'nün yıllardır tansiyon ve şeker hastası olduğunu, rahatsızlığının yeni bir durum olmadığını ifade etti.

Öte yandan Ünlü'nün rahatsızlandığını öğrenen çok sayıda seveni de hastaneye koştu.
CÜBBELİ AHMET TEKRAR ADLİYEDE
Tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildikten sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ''Cübbeli Ahmet Hoca'' lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, yeniden adliyeye getirildi.

Hastanede şekeri kontrol altına alınan ve EKG'si çekilen Ünlü, tekerlekli sandalyeyle hastaneden çıkartılarak, ambulansa konuldu.

Ünlü, daha sonra da Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine getirilerek, hakim ve savcıların kullandığı bölümden binaya alındı.
AJANSLAR'Cübbeli Ahmet Hoca' tutuklandı!Karagümrük Çetesi operasyonu akpsamında gözaltına alınan 'Cübbeli Ahmet Hoca' tutuklandı
''Cübbeli Ahmet Hoca'' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, kamuoyunda ''Karagümrük çetesi'' olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklandı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde savcılıkça sorgulanmasının ardından tutuklama istemiyle İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Ahmet Mahmut Ünlü, mahkemeye çıkmadan önce şekerinin yükseldiği gerekçesiyle ambulansla kaldırıldığı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisi tamamlandıktan sonra yeniden getirildiği adliyede hakim karşısına çıkartıldı.

Hakim, mahkemedeki işlemlerin ardından Ünlü'nün tutuklanmasına karar verdi.

AA
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Son kaynaklar

Forum istatistikleri

Konular
2,655
Mesajlar
2,765
Kullanıcılar
884
Son üye
Jacop21
Üst